Konečně jarní víkend 15.-16.4.2006 - datum: 19.4.2006

MČR Březová 15.4.2006:   Tak jsme se konečně dočkali jara a prvních větších závodů v Březové nad Svitavou kde se jel první závod Juniorského mistrovství republiky. Na závody jsme dojeli ráno a sešli jsme se s týmem FLYRACING MX. Byli jsme v kompletní sestavě, ale jel jsem jenom já osmdesátky a Milan Laga 125ccm. Ostatní fandili, fotili, dělali manažery a mechaniky. Přijel se na nás podívat i Honza Brabec(Brabčák), který mi moc fandil a radil. Ráno bylo dost bláta, ale už na druhý trénink bylo takřka sucho. Zajel jsem kvalifikaci na třináctém místě a zrovna tak jsem dojel i v první jízdě. V druhé jízdě se mi nepovedl start a nahoře na kopci přede mnou upadl jeden jezdec a abych ho nepřejel, tak jsem se moc zdržel. Navíc mi spadla motorka a v tom kopci jí zvednout ?!?. Jel jsem z 36 místa a v cíli jsem byl dvacátý, tak jsem získal ještě bodík. Byla to pěkná makačka! Ve třídě 125 ccm Milan po delší pauze v ježdění zajel šestnácté místo, takže to nebylo nejhorší. Koukněte na fotky, které fotil kamarád rohlax.

 

Goldfren Třemošnice 16.4.2006:   Z Březové jsme to vzali domů. Naložili jsme taťkovu Hondu a ráno jsme jeli za týmem do Třemošnice na další pokračování Goldfren cupu. Tady byla konkurence menší. Sjelo se nás ve třídě 85 ccm 19 jezdců. Zajel jsem si nejlepší čas v kvalifikaci. V první jízdě jsem prořadil a upadl v koleji, tak z toho bylo třetí. Navíc Yamažka nejela, jak by měla! Taťka všechno zkontroloval a zjistil nedovírající klapku v sání. Vyměnil je za originální a pak to bylo lepší. V druhé mi to dal kamarád a mnohaletý soupeř Ondra Brendl. Ve třetí jsem dal HOLESHOT a pak už jsem nikomu nedal šanci. Usnadnil mi to Ondra, který ke vší smůle prorazil. Třídu Mx jel Milan, David, Honza Tománek, Marek Sukup a Taťka. Sjelo se asi 62 jezdců, někteří i jezdí MČR a svět, tak to byly pěkné závody. Otecko dojel dvakrát na sedmnáctém a jednou šestnáctý. 

 

Grand Prix of Spain 15-16.4.2006: Ve Španělském Bellpuigu se jel druhý díl MX1,2. Opět všechny přesvědčil Stefan, že to myslí s obhajobou titulu vážně. V první jízdě sice upadl a dojel tak třetí, ale ve druhé start cíl. Dobře letos jezdí Leok- druhý a třetí Ramon. Tortelli padal a tak skončil na šestém. Ve třídě MX2 se to opět řezalo. První jízdu vyhrál Gundersen, který ve druhé upadl po startu a druhou jízdu vyhrál Cairoli, který naopak upadl v první jízdě a odstoupil ze závodu. Nejvyrovnanější výkony podává Tyla Rattray, který také zvítězil. Druhý na stupních Mark De Reuver.